Powody, dla których kochamy jeść lody!

Jest pewne wspomnienie z dzieciństwa. Przypomnij sobie wakacje. Ciepłe dni spędzane tylko na dworze przez wiele godzin. Ty razem z przyjaciółmi ...

Powody, dla których kochamy jeść lody! Słów kilka, by znowu nabrać na nie ochoty.

Jest pewne wspomnienie z dzieciństwa. Przypomnij sobie wakacje. Ciepłe dni spędzane tylko na dworze przez wiele godzin. Ty razem z przyjaciółmi ganiacie po placu zabaw, ogrodzie babci, albo między domkami nad jeziorem. Wszyscy szczęśliwi i beztroscy. Ciągła zabawa w berka, chowanego, gra w klasy i kopanie piły. Nawet wołanie na obiad nie mogło przeszkodzić dzieciakom w zabawie. Aż tu nagle ten dźwięk. Wszyscy stają i nasłuchują. Melodia zbliża się z daleka. Tak charakterystyczna, że gdy ją tylko usłyszysz, pojawia się uśmiech od ucha do ucha i pędzisz razem z resztą ile sił w nogach, bo wiesz, że nadjeżdżają. Kiedy myślę o lodach ta muzyczka zawsze gra, gdy mam na nie ochotę.

Kolejka po lody.

Dobiegasz do miejsca, gdzie przyjechał Pan z lodami i już jest kolejka. Głównie stoją tam dzieci. Od czasu do czasu jakiś dorosły też się znajdzie. To wcale nie znaczy, że dorośli przestali jeść lody! Po prostu… dzieciaki są szybsze niż my pełnoletni i tak to zostawmy. 🙂

Zresztą latem kolejka była do każdej napotkanej lodziarni. Nie ważne, w którym zakątku ziemi aktualnie byłeś. Jeśli był upał, to kolejka była znakiem rozpoznawczym. W to miejsce należy się udać, by się ochłodzić!

Każdy moment jest dobry na lody.

Lody są tym deserem, który nie wymaga wiele miejsca w naszych brzuchach. Na jedną gałkę – nawet po największym obiedzie, jaki kiedykolwiek udało Ci się zjeść – znajdzie się miejsce. Ot tak, po prostu. Za to, jeśli masz ochotę i nie najadłeś się wcześniej, jest pole do popisu. Do tego towarzyszące śmiechy dzieci. Taka aura od razu człowiekowi poprawia humor. To całkiem zabawne jak nie wiele potrzeba do szczęścia. Ten moment, kiedy zaczynasz jeść to jedna z małych przyjemności życia. 

Dlaczego są tak popularne?

Kiedyś egzotyczny przysmak. Dzisiaj śmiało, można powiedzieć, że aktywność społeczna. Lodziarnie stały się miejscem spotkań rodzin, przyjaciół. Dla wielu wręcz rytuałem, który powtarzany jest cyklicznie przy różnych okazjach. Samo myślenie o tym, jaki smak zjeść, w jakiej kolejności jest ekscytujące. Emocjonalna więź z lodami! Kto by pomyślał?

Prawda o ich popularności jest jedna. Po prostu nam smakują, ot cała historia. Jasne, że ich właściwości pozwalają przetrwać lato. W upalne miesiące nic lepiej nie smakuje niż gałka lodów. Wszyscy o tym wiemy. Tak więc z pozoru może się wydawać, że coś tak prostego, jak lody nie może zrobić dla nas zbyt wiele, to w rzeczywistości ma całkiem sporo korzyści.

TOrT
MakOWO-serOWy

Rolada to jedno, a tort to drugie. Tym razem delikatna masa makowo-serowa przeplatana jest żurawiną.

NiespOdziaNka

Lubisz się pozytywnie zaskoczyć? Cudownie! Jaki to smak? Musisz się domyślić! W naszej ofercie poza klasycznymi smakami lodów znajdziesz ten jeden unikatowy, który czasem smakuje jak malina, innym razem jak wanilia z pieprzem, a niekiedy strzela na języku! Smak, który zadziwia i dzięki temu jest przez wszystkich ceniony.

Truskawka

W naszym zestawieniu smaków nie mogło zabraknąć tradycyjnych lodów truskawkowych. Truskawka znajduje swoje uznanie w wielu deserach. Klasyczny smak lodów, który zna każdy. Do jego produkcji używamy świeżych truskawek z polskich upraw na Kaszubach. Idealne latem, gdy mamy ochotę na coś zimnego i owocowego.

deser aNgielski

Kolejny smak, do którego produkcji używamy Hiszpańskiego wina! Deser angielski to pudding aromatyzowany wanilią połączony z białym, słodkim winem. Lody popularne nie tylko w Polsce, ale również w Irlandii. Ciekawy, wyszukany i odkrywczy smak, którego nie sposób odmówić.

Malaga

Prawdziwie Hiszpański smak! W tym wypadku głównym składnikiem jest Hiszpańskie wino szczepów Pedro Ximénez i Muscat de Alexandria! Do tego należy dodać rodzynki moczone w rumie! Nazwa wywodzi się oczywiście od hiszpańskiego miasta Malaga, w którym produkowane jest słynne wino deserowe.

Wanilia

Tradycyjne lody o smaku waniliowym. Wanilia to przyprawa, która nadaje aromat i wyjątkowy smak naszym lodom. Kwiat wanilii pochodzi z Ameryki Południowej i w Europie znalazł się za sprawą Hiszpańskich żeglarzy. Lody lekkie, delikatnie słodkie i przyjemne w smaku.

cytryNa

Sorbet jak się patrzy! Bazą każdego sorbetu jest sok z owoców. Legenda głosi, że to Włosi pierwsi odkryli mieszankę śniegu, soli i saletry, która po dodaniu lemoniady stała się pierwszymi lodami o smaku cytrynowym. Bardzo orzeźwiające i pobudzające kubki smakowe. Delikatnie kwaśne, ale w końcu to cytryna.

LOdy Mis

Firmowy smak Misia! Ten mix zna każdy entuzjasta lodziarni Miś! Bazą lodów jest połączenie śmietanki z białą i ciemną czekoladą, orzechem laskowym i wafelkiem. Nieodłączny smak związany z Lodziarnią Miś.

karMel

Tradycyjne lody o smaku karmelowym. Najważniejszym punktem produkcji jest samo przygotowanie karmelu. Jako lodziarnia z tradycyjnymi przepisami, robimy to ręcznie. Aksamitne i kremowe – nie sposób ich nie pokochać.

NiespOdziaNka

Lubisz się pozytywnie zaskoczyć? Cudownie! Jaki to smak? Musisz się domyślić! W naszej ofercie poza klasycznymi smakami lodów znajdziesz ten jeden unikatowy, który czasem smakuje jak malina, innym razem jak wanilia z pieprzem, a niekiedy strzela na języku! Smak, który zadziwia i dzięki temu jest przez wszystkich ceniony.

daquOise
OrzechOwO-daktylOwy

Nazwa tego wspaniałego tortu pochodzi od mieszkanek miasta Dax leżącego w południowo-zachodniej części Francji, które specjalizowały się w przygotowaniu tego wypieku.

sZarlOtka
tradycyjNa

Tylko dobre jabłka nadają odpowiedni smak. Do tego ten zapach cynamonu…. Mmm…

brOwnie
z OrzechaMi

Sama słodycz. Miś zapewnia, że to ciasto to jego specjalność. Kto raz spróbował, ten wie!

ciachO
MakOwe

Tajemnica masy makowej tkwi w dobrym maku i najlepszym miodzie. Do tego bakalie i odrobina skórki pomarańczowej.

serNik
cynaMOnOwy

Tego sernika się nie piecze i nie da się nie kochać!

tOrcik
pierNikOwy

Ciasto na piernik musi trochę poleżeć i Miś to szanuje. Dlatego nasze ciasto piernikowe zostało przygotowane już pod koniec października. Do tego domowej roboty powidła śliwkowe i pyszna masa waniliowo-budyniowa.

daquOise
kOkOs-MangO

Wariacja smakowa francuskiego tortu. Miś eksperymentował i to ciacho zdecydowanie mu się udało!

ciastO
MarcheWkOWe

Puszyste ciacho z nutą ananasa i oczywiście marchewką, bez której nie mogłoby smakować tak dobrze!

rOlada
MakOWa

Pełna maku i świetna w smaku. Miś wie jak oczarować podniebienia.

serNik
pistacjOWy

Ten smak znają wszyscy fani lodów pistacjowych. Tym razem w nieco innej odsłonie.

serNik
tradycyjNy

Z pokolenia na pokolenie przepis przekazywany w rodzinie Misia. To nie tylko ciasto, ale również tradycja!

kakaO

Tradycyjne lody o smaku kakaowym charakteryzują się ciemnym kolorem i słodkim smakiem. Niekiedy mylone z czekoladowymi. W naszej lodziarni uwielbiane przez najmłodszych. Prawdziwe kakao z Kuby.